خانه / گزارش / مجیب‌الرحمن: زنان حتا صورت شان باید پوشیده باشد

مجیب‌الرحمن: زنان حتا صورت شان باید پوشیده باشد

هرات شهر علم و فرهنگ است. علما و دانشمندان نامور زیادی را در خود پرورش داده است. علاوه بر این، با موقعیت استراتیژیک که دارد از اهمیت والای برخوردار بوده و به شاه‌رگ اقتصادی افغانستان معروف شده است. این شهر متمدن اما در این اواخر در منجلاب معضل‌های سیاسی‌_مذهبی غرق شده است. اقتصاد در بازار هرات رو به افت شده و نا امنی در سراسر این شهر درحال گسترش است. فقر و تنگ‌دستی، زندگی را برای شهروندان این شهر دشوار کرده است.

افزون بر این اظهارات افراط گرایانه‌ی تعدادی از علمای دینی، یکی از جنجالی ترین بحث‌های اخیر در فضای عمومی و رسانه‌های اجتماعی میان شهروندان این شهر و حتا سراسر افغانستان بوده است.

مجیب‌الرحمن انصاری، خطیب و امام جمعه مسجد گازرگاه هرات با انتقاد از ریاست حج و اوقاف هرات در زمینه‌ی حفظ و مراقبت ارزش‌های اسلامی، مرکز امر به معروف و نهی از منکر را ایجاد کرده است.

مولوی مجیب‌الرحمن انصاری فرزند خواجه محمد رفیق انصاری در سال ۱۳۶۲ در گازرگاه هرات تولد شده است و از لحاظ نسب به خواجه عبدالله انصاری هروی می‌رسد.
او در گذشته مدرس در دارالعلوم عالی انصاری، خطیب و امام جمعه مسجد گازرگاه هرات بوده و بارها بخاطر بحث‌های دینی_مذهبی بصورت جدی مورد انتقاد کاربران رسانه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

انصاری ادعا دارد “دانشگاه‌ها، محیط‌های اکادمیک و مراکز آموزشی، مراکز فسق و فساد بوده و اگر برچیده نشود عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت”.

او به این دلیل مرکز امر به معروف و نهی از منکر را ایجاد کرده است که مطابق به آن هر کسی که از قانون اسلام پیروی نکند مجازات و تنبیه خواهد شد.

وی در مصاحبه با بی بی سی گفته بود که زنان باید روی خود را بپوشانند؛ مردان سرپرست زنان اند که این گفته های او خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته و مورد انتقاد بسیاری از نویسندگان، فعالان مدنی و مخصوصن فعالان حقوق زن در کشور قرار گرفته است.

مولوی انصاری همچنان ریاست حج و اوقاف ولایت هرات را محکوم به کم کاری کرده و از دولت خواهان ایجاد وزارت امر به معروف و نهی از منکر شده است.

او چندی پیش در مسجد جامع گازرگاه هرات در خطبه اش، شیعیان را عامل ناامنی و فساد خوانده بود و از حکومت محلی هرات خواستار مسدود کردن مراکز مربوط به شیعیان در این ولایت شده بود.

 

محمد جمعه سالک_ خبرگزاری تماس

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *