خانه / انتخابات 98 و صلح / ظریف به عبدالله: «افغانستان آباد، مستقل، توسعه‌‌یافته و با صلح و ثبات، خواست همیشگی تهران بوده‌‌است.»

ظریف به عبدالله: «افغانستان آباد، مستقل، توسعه‌‌یافته و با صلح و ثبات، خواست همیشگی تهران بوده‌‌است.»

داکتر عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی در ادامه سفرهای منتطقه‌ای خود، صبح امروز (یک‌شنبه۲۷ میزان) در راس یک هیئت بلند پایه به ایران رفت و با وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

سعید خطیب‌‌زاده؛ سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توییتی از دیدار عبدالله و ظریف نوشته که در این دیدار ظریف گفته‌است که ایران از مذاکرات «اصیل بین‌‌الافغانی» حمایت می‌کند.

وزیر خارجه ایران به عبدالله گفته‌است که «افغانستان آباد، مستقل، توسعه‌‌یافته و با صلح و ثبات، خواست همیشگی تهران بوده‌‌است.»

خطیب‌‌زاده به نقل از ظریف گفته‌است: «تمامی مساعی خود را برای کمک به گفتگو‌های اصیل بین‌‌الافغانی به کار خواهیم گرفت.»

عبدالله در ادامه سفرهای منطقه‌ای خود، صبح امروز (یک‌شنبه، ۲۷ میزان)، در رأس یک هیأت عالی‌‌رتبه به ایران رفت.

قرار است او در تهران با رییس جمهور، رییس مجلس، دبیر شورای امنیت ملی، وزیر انرژی و برخی دیگر از مقام‌های بلندپایه ایرانی نیز دیدار کند.

شورای عالی مصالحه می‌گوید، عبدالله با رهبران ایران، درباره‌ روند صلح افغانستان، مذاکرات دوحه و ضرورت اجماع و حمایت منطقه‌ای از این روند بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

عبدالله پیش از این به هند و پاکستان نیز سفر کرده بود.

او اجماع منطقه‌ای در مورد روند صلح افغانستان را ضروری می‌داند.

مذاکرات صلح میان هیات دولت و طالبان در قطر از یک‌ماه این طرف جریان دارد؛ اما تاکنون در مورد اصول کاری و اجندای این مذاکرات توافق نشده و دوطرف مذاکره‌کننده در این زمینه اختلاف دارند.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech