خانه / خبر / ناحیه هشتم فیض‌آباد مرکز بدخشان بدست طالبان سقوط کرد

ناحیه هشتم فیض‌آباد مرکز بدخشان بدست طالبان سقوط کرد

مقامات محلی ولایت بدخشان در شمال کشور تأیید می‌کنند که ناحیۀ هشتم شهر فیض‌آباد، توسط طالبان سقوط کرده است.

ثنا الله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان می‌گوید که درگیری‌ها از سه روز به این‌سو در ناحیۀ هشتم شهر فیض‌آباد ادامه دارد و طالبان بخش‌های شهر فیض‌آباد را تصرف کرده و تلاش‌ها برای باز پس‌گیری آن جریان دارد.

آقای روحانی امروز (یک‌شنبه ۲۷میزان) گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی پس از چندین روز درگیری شدید، از ناحیه هشتم شهر فیض‌آباد (دو آبه)زمانی‌که نیروهای کمکی نرسیدند، عقب‌نشینی کردند و این ساحه در کنترول طالبان درآمده است.

نیک محمد نظری سخنگوی والی بدخشان می‌گوید: “نیروهای دفاعی برای جلوگیری از تلفات بیشتر به افراد ملکی از قریۀ درگک یفتل بالا عقب‌نشینی تاکتیکی کردند. فعلاً جنگ در منطقه «دو آبه» جریان دارد.”

سخنگوی پولیس بدخشان افزود که در این درگیری‌ها ۲۹ جنگجوی طالبان و هفت نیروی امنیتی کشته و ۶۷ تن دیگر به شمول سه نظامی افغان زخمی شده اند.

از سویی ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته که آن‌ها یک پایگاه نیروهای امنیتی و سه پوسته را در ناحیۀ هشتم شهر فیض‌آباد تصرف کرده، ده‌ها تن از نیروهای امنیتی را به قتل رسانیده، یا اسیر کرده‌اند.

ناحیۀ هشتم شهر فیض‌آباد یا منطقۀ یفتل بالا، حدود هشت کیلومتر با دفتر مقام ولایت و قوماندانی امنیه فاصله دارد و بین این ناحیه و دفتر والی بدخشان صرف یک کوه قرار دارد.

نمایندگان مردم در بدخشان می‌گویند، اگر طالبان این کوه را تصرف کنند، تهدیدها بر دفتر والی، قوماندانی امنیه، میدان هوایی و سایر اداره‌های دولتی افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که یک‌شنبه گذشته طالبان وارد منطقۀ باباجی در حومۀ شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند شدند که تا هنوز هم عملیات نیروهای امنیتی افغان بر ضد آن‌ها، ادامه دارد.

از یک هفته به این‌سو، این دومین مرکز یک ولایت است که برخی حومه‌های آن را طالبان تصرف کرده اند.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech