خانه / خبر / نخستین مظاهره بزرگ احزاب مخالف حکومت پاکستان

نخستین مظاهره بزرگ احزاب مخالف حکومت پاکستان

هواداران احزاب مخالف حکومت پاکستان، نخستین مظاهره بزرگ شان را از ایالت پنجاب در برابر حکومت عمران خان آغاز کردند.

اتحاد جنبش دموکراتیک پاکستان (پی دی ام) که از ۹ حزب مخالف حکومت تشکیل شده است، این راهپیمایی را از شهر “گُجران واله” در ایالت “پنجاب” آغاز کردند و می خواهند که آن را در شهرهای دیگر پاکستان هم ادامه دهند.

رهبران احزاب مسلم لیگ نواز شریف، پیپلز پارتی، جمعیت علمای اسلام، ملی عوامی و برخی گروه‌های سیاسی جنبش دیموکراتیک پاکستان (پی دی ام) را ساخته روز جمعه (۲۵میزان) در نشستی در گوجران والی خواستار استعفای صدراعظم عمران خان شدند و تأکید کردند که برای پایان دخالت اردو در سیاست، راه‌های دموکراتیک را به پیش گیرد.

این در حالی است که نواز شریف، نخست وزیر پیشین پاکستان، ارتش این کشور را متهم می سازد که برای منافع خودش، حکومت عمران خان را روی کار آورده است.او افزود که حکومت بر سر اقتدار، مردم را از گرسنگی هلاک می‌کند.

نواز شریف، نخست‌وزیر پیشین پاکستان، گفت: «ارتش پاکستان، برنامه مردمی را در انتخابات پارلمانی رد کرد و با انتخاب خودش، یک گروه احمق را به قدرت رسانید و آن را بر ما تحمیل کرد. ارتش پاکستان مسوول این ویرانی در کشور است. جنرال باجوه! شما باید پاسخ بدهید.»

این نخستین بار پس از چندین سال است که ارتش پاکستان از سوی یک سیاست گر بلندپایه به مداخله مستقیم در انتخابات متهم می شود.

نواز شریف ۷۰ ساله که برای سه دوره صدراعظم پاکستان بود به‌خاطر وارد کردن اتهام فساد اداری از سوی حکومت عمران خان اکنون برای تداوی در لندن به سر می‌برد.

هر چند حکومت عمران خان همواره از عملی کردن تعهداتش به ویژه در زمینه بهبود زنده گی مردم پاکستان سخن گفته است؛ احزاب مخالف تحریم انصاف، حکومت عمران خان را ناتوان می داند.

این مظاهره در حالی برگزار می شود که پاکستان گواه بحران اقتصادی است؛ تورم در این کشور دو رقمی شده است و رشد اقتصادی نیز منفی است.

انتخابات پارلمانی بعدی در پاکستان، در سال ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech