خانه / خبر / دوام درگیری‌ها در هلمند؛ عملیات برای بازپس گیری مناطق از دست‌رفته ادامه دارد

دوام درگیری‌ها در هلمند؛ عملیات برای بازپس گیری مناطق از دست‌رفته ادامه دارد

با دوام درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان که اوایل هفته گذشته شروع شد، نیروهای امنیتی عملیاتی را برای بازپس گرفتن مناطق از دست رفته آغاز کردند.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند به رسانه ها گفته که عملیات نیروهای امنیتی در این ولایت، برای تصرف دوبارهٔ مناطق از دست رفته در ولسوالی نادعلی و باباجی ادامه دارد.

زواک گفته که “پاکسازی ماین‌ها جریان دارد و پلچک که در نتیجهٔ انفجار ها از بین رفته اند، بازسازی می‌شوند تا راه به روی وسایط و مردم باز شوند.”

جنگ و درگیری‌ها در هلمند و سایر نقاط افغانستان در حالی ادامه دارند که گروه طالبان به امریکا وعده سپرده که خشونت‌ها را کاهش می‌دهند.

در همین حال یاسین خان والی هلمند می‌گوید که گروه طالبان به کمک القاعده و جیش محمد به درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ادامه داده اند.

تا کنون آمار دقیقی از تلفات غیرنظامیان در جنگ هلمند در دست نیست، اما گزارش‌های ابتدایی نشان می‌دهد که تنها در روزهای اول این جنگ، دست‌کم ۷۰ زخمی غیرنظامی به بیمارستان ولایتی ایمرجنسی انتقال یافته و ده نفر از آنها جان باخته‌اند.

یوناما هفته گذشته گفت که ادامه خشونت‌ها، تلاش‌ها برای پیشرفت و ایجاد پل میان طرف‌ها در مذاکرات صلح افغانستان در دوحه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سازمان ملل بار دیگر بر توقف فوری خشونت‌ها و تمرکز بر دستیابی به یک توافق صلح‌آمیز از طریق مذاکرات برای جنگ افغانستان تاکید کرده است.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech