خانه / خبر / فاریاب؛ ۵۸ طالب مسلح، ۷ پولیس و ۲ فرد ملکی کشته و زخمی گردیدند

فاریاب؛ ۵۸ طالب مسلح، ۷ پولیس و ۲ فرد ملکی کشته و زخمی گردیدند

مقامات محلی ولایت فاریاب می گویند که شب گذشته در پی حملات گسترده گرده طالبان در پنج ولسوالی فاریاب، تلفات سنگین به این گروه وارد شده است.

کریم‌ یورش؛ مسئول دفتر مطبوعاتی قوماندانی امنیه ولایت فاریاب می گوید که شب گذشته در پی حملات گسترده طالبان مسلح بالای پوسته های امنیتی و مرکز ولسوالی قیصار، بلچراغ، گرزیوان، شرین تگاب و خواجه سبز پوش این ولایت ۵۸ طالب مسلح، ۷ پولیس و ۲ فرد ملکی کشته و زخمی گردیدند.

وی افزود که ساعت ۱۰‌ شب گذشته در حملات تهاجمی دشمن از سه ناحیه بالای پوسته های ولسوالی قیصار ۱۰ طالب دهشت افگن کشته به شمول یک سرگروه آنان بنام ملا غلام نبی و ۱۴ زخمی از ساحه متواری گردیدند.

آقای یورش می گوید: چندین تن از اجساد طالبان در میدان های نبرد باقی مانده بود که با وساطت متنفذین محل از ساحه خط حایل انتقال داده شد.

او گفت: در حمله به این ولسوالی سه تن از نیروهای امنیتی جراحت سطی برداشته و به افراد ملکی هیچ نوع آسیبی نرسیده است.

سخنگوی پولیس فاریاب اظهار داشت: طی درگیری و حملات تهاجمی دشمن بالای پوسته های امنیتی در مرکز ولسوالی بلچراغ ۱۱ طالب تروریست کشته و ۵ تن دیگر آنان زخم برداشته است.

وی علاوه کرد: بالمقابل براثر اصابت مرمی دشمن سه نیروی امنیتی مجروح و دو فرد ملکی نیز شهید گردیده است.

این مقام نظامی ولایت فاریاب گفت: در قریه انه بیک ولسوالی خواجه سبز پوش طی درگیری ها ۱ طالب مسلح کشته و سه تن دیگر آنان زخمی برداشته است و یک نیروی امنیتی نیز جراحت سطی برداشته است.

کریم یورش گفت: شب گذشته طالبان مسلح بالای پوسته های امنیتی واقع مرکز ولسوالی قیصار تحرکات خویش را آغاز نموده بودند که خوشبختانه با شجاعت و مقاومت نیروهای ملی دفاعی و امنیتی به عقب زده شد که در نتیجه ۷ طالب مسلح کشته و ۵ تن دیگر آنان زخم برداشته و به نیروهای دفاعی و افراد ملکی هیچ نوع آسیبی نرسیده است.

مسوول مطبوعاتی قوماندانی امنیه ولایت فاریاب ابراز داشت: بعد از ظهر روز گذشته دو طالب مسلح که قصد جاسازی یک حلقه ماین خود ساخت شان را در مسیر راه عبوری نیروهای شامل عملیات شاهین ۱۱۷ واقع در عقب قریه انه بیک ولسوالی خواجه سبز پوش را داشت که خوشبختانه حین جاسازی انفجار نمود، هردو تن کشته شدند، به نیروهای شامل عملیات و افراد ملکی هیچ نوع آسیبی نرسیده است.

در حالیکه دزدی های مسلحانه در شهرهای کشور یکی از معضلات امنیتی شده است، سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب می گوید: یک عراده موتر نوع سراچه کانادایی به رنگ طلایی مربوط شخص بنام عیدی محمد باشنده قریه شورقل ولسوالی خواجه سبز پوش که چند یوم قبل از ساحه مسجد اتفاق درولسوالی اندخوی به سرقت برده شده بود توسط منسوبین پولیس ملی ولسوالی اندخوی روز گذشته بالفعل سارقین با واسطه مسروقه بازداشت شدند که در پیوند به قضیه دوبرادر بنام های حفیظ الله و فرید احمد ولد محمدقل باشندگان کارته صلح ولسوالی یادشده، تحت نظارت پولیس قرار دارد، واسطه یافت شده توسط قوماندان امنیه ولسوالی اندخوی به مالک اصلی آن تسلیم داده شد.

کریم یورش سخنگوی قومندانی امنیه ولایت فاریاب ابراز داشت در شب گذشته در پنج ولسوالی این ولایت طالبان تحرکات و حملات تهاجمی خودشان را داشتند، که در ولسوالی گرزیوان و شیرین تگاب درگیری های چند ساعته بوده که طالبان تلفات داشتند اما به نیروهای نظامی و ملکی آسیبی نرسیده است.

در حالیکه دو روز پیش طالبان یک پدر و پسر را به جرم آب دادن به نیروهای امنیتی در ولسوالی گرزیوان این ولایت تیرباران کردند و ۱۴ طالب مسلح به سر کرده گی بنام عبیده و قاری رحمت الله در ولسوالی های گرزیوان و قیصار کشته و زخمی گردیدند.

همچنین در سه روز گذشته طی حملات نیروهای هوایی کشور به دشمنان در قریه کوسه قلعه ولسوالی خواجه سبز پوش ۹ طالب مسلح به شمول یک سرگروپ آنان بنام ملا جعفر مشهور به قهرمان کشته شده و ۱۲ تن دیگر از آنان زخم برداشتند.

 

منبع: خبرگزاری آوا

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech