خانه / خبر / والی هلمند: طالبان به همکاری القاعده و جیش محمد به لشکرگاه حمله کرده اند

والی هلمند: طالبان به همکاری القاعده و جیش محمد به لشکرگاه حمله کرده اند

به دنبال دوام درگیری‌ها بین گروه طالبان نیروهای امنیتی کشور، تورن‌ جنرال محمد یاسین خان، والی هلمند می‌گوید که جنگجویان گروه طالبان با همکاری جنگجویان خارجی بر شهر لشکرگاه حمله کرده‌اند.

وی افزود که طالبان در بخش‌های زیر حاکمیت شان در ولایت هلمند به جنگجویان گروه‌های خارجی چون؛ القاعده، جیش محمد و لشکر طیبه پناه داده‌اند و این گروه‌ها در آموزش‌های نظامی و ساخت بم‌ها طالبان را کمک می‌کنند.

والی هلمند در این باره گفت: «اینجا گروه القاعده، گروه جیش محمد و لشکر طیبه و همین‌گونه گروه‌های تروریستی آسیای میانه و دیگر گروه‌های تروریستی استند که با هم‌صدایی طالبان در جنگ‌های قبلی نیز شرکت داشتند»

این اظهارات در حالی است که به نقل از گزارش تازۀ شورای امنیت سازمان ملل‌متحد نه‌تنها شبکۀ القاعده و گروه طالبان، بلکه شبکه‌های تروریستی پاکستانی از جمله جیش محمد و لشکر طیبه و سایر گروه‌های تروریستی در افزایش نا امنی ها در افغانستان دست دارند.

گزارش همچنان حاکی است که پاکستان اجازه داده است تا این گروه های دهشت افگن از قلمرو آن کشور بر ضد افغانستان حمله کند.

طالبان از شش روز پیش بربخش‌هایی از ولسوالی‌های ناوه، نهرسراج، نادعلی و حوزۀ چهارم لشکرگاه یورش بردند و پاسگاه‌های نیروهای دولتی را سقوط دادند اما نیروهای دولتی می‌گویند که عملیات پس‌گیری پاسگاه‌های سقوط شده جریان دارند.

از سویی به گفته منابع جنگجویان طالبان به سب استیشن برق که برق را به لایت‌های هلمند و شهر لشکرگاه می‌رساند نیز وارد شدند.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech