خانه / تحلیل و یاداشت / اجتماعی / نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۱۵۰ دانش‌آموز در هرات مثبت بوده است

نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۱۵۰ دانش‌آموز در هرات مثبت بوده است

مسئولان صحی در ولایت هرات می گویند که هفته گذشته نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۱۵۰ دانش آموز هراتی مثبت اعلام شده است، اما وضعیت مبتلایان خوب است.

محمد رفیق شیرزی، سخنگوی صحت عامه ولایت هرات می گوید که هفته گذشته تیم صحی ریاست صحت عامه هرات به صورت تصادفی از ۳۵۰ دانش آموز هراتی آزمایش کرونا گرفتند که نتیجه ۱۵۳ تست مثبت بوده است.

وی می‌افزاید که یافته‌های تیم بررسی‌کنندۀ این ریاست از مکتب‌های هرات نشان می‌دهد که ۴۰ تا ۵۰ درصد از دانش‌آموزان این ولایت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

او وضعیت صحی دانش‌آموزانی را که ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، خوب توصیف می‌کند.

پیش‌تر، مسئولان صحی در ولایت فراه نیز گفته بودند که سی درصد کودکان زیر پنج سال که به بیمارستان‌های این ولایت غرض مداوا مراجعه می‌کنند، علایم ویروس کرونا را دارند.

مهتاب‌الدین نورزی، سرپرست ریاست صحت فراه گفته بود که نتایج آزمایش این کودکان نشان می‌دهد که از هر ده کودک بیمار که به بیمارستان‌های دولتی و شخصی مراجعه می‌کنند، سه تن‌شان علایم ویروس کرونا را دارند.

این در حالیست که بر اساس گزارش وزارت صحت عامه، با اضافه شدن ۶۶ نمونه جدید مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۳۹ هزار و ۹۹۴ نفر رسیده است.

همچنین تا کنون در سراسر کشور ۳۳ هزار و ۳۵۴ نفر بهبود یافته و یک‌هزار و ۴۸۱ نفر از مبتلایان نیز فوت کرده اند.

 

منبع: خبرگزاری آوا

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech