خانه / خبر / اداره امور: مقام‌های بلند پایه حکومت برای ثبت دارایی‌های خود ۶ روز فرصت دارند

اداره امور: مقام‌های بلند پایه حکومت برای ثبت دارایی‌های خود ۶ روز فرصت دارند

اداره امور ریاست جمهوری اعلام کرده است که مقام‌های بلند پایه حکومت و اعضای مجلس نمایندگان تا سیزدهم ماه اسد وقت دارند که دارایی‎هایشان را ثبت کنند.

خبرنامه‌ای که اداره امور ریاست جمهوری امروز (سه‌شنبه ۷ اسد) منتشر کرده، آمده است که قرار بود مقام‌های بلندپایه حکومت به‌شمول نمایندگان شورای ملی تا ششم اسد دارایی‌های‌شان را در ریاست ثبت دارایی‌های ریاست عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری ثبت کنند، اما این کار تاکنون انجام نشده است.

اداره امور ریاست‌جمهوری کشور اعلام کرده است که فیصله‌ی کابینه در مورد ثبت دارایی‌های مقام‌های بلندپایه حکومت به‌شمول اعضای شورای ملی از سوی شمار زیادی از مقام‌ها جدی گرفته نشده است.

در این اعلامیه به کارمندان بلندپایه و اعضای شورای ملی تا سیزدهم ماه جاری خورشیدی فرصت داده شده است که دارایی‌های‌شان را ثبت کنند.

به نقل از اعلامیه، اداره امور تصمیم دارد که پس از ختم مدت تعیین‌شده، نام‌های تمام مقام‌های بلندپایه حکومت که دارایی‌های‌شان را ثبت نکرده‌اند، همگانی کند.

کابینه کشور در شانزدهم سرطان سال جاری فیصله کرده بود که اعضای کابینه، والیان، اعضای شورای ملی و کارمندان بلندپایه حکومت مکلف‌اند که طی سه هفته‌ دارایی‌های‌شان را ثبت کنند.

براساس این فیصله، به وزارت مالیه هدایت داده شده بود که در صورت عدم تکمیل روند ثبت دارایی‌های مقام‌های بلندپایه حکومت، معاشات آنها را قطع کند. کابینه همچنان به ادارات مربوطه هدایت داده بود که در قسمت تثبیت دارایی‌ها در مراحل بعدی نیز اقدام کنند.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *