خانه / خبر / غنی در نشست جنوا: خیرات نمی‌خواهیم

غنی در نشست جنوا: خیرات نمی‌خواهیم

اشرف‌غنی؛ رییس جمهوری که به‌صورت مجازی در نشست جنوا شرکت کرده می‌گوید که افغانستان از جامعه جهانی کمک خیریه نمی‌خواهد؛ بلکه اتصال با جهان می‌خواهد.

آقای غنی این سخنان را امروز دوشنبه، ۳ قوس در یک سخنرانی در بخش مقدماتی نشست جنوا بیان کرد و درباره راه‌های توسعه اقتصادی کشور نیز صحبت کرد. او گفت: «افغانستان کمک خیریه نمی‌خواهد، اتصال می‌خواهد.»

او در این نشست همچنین به موضوع صلح پرداخت و گفت که برای تامین صلح پایدار در افغانستان نیاز است تا یک اجماع منطقه‌ا‌ی قوی شکل بگیرد.

رییس جمهور گفت: « خشونتی که مردم ما از آن رنج می‌برند فراتر از تحمل بوده و برای تضمین صلح و ثبات سیاسی و مهار و از بین بردن تهدیدهای شبکه‌های تروریستی، سازمان‌های جنایی و سایر تهدیدهای منطقه‌ای، جامعه جهانی باید با دولت افغانستان همکاری کند.»

او افزود: «هدف ما این است که مرکز ترانزیت در منطقه تبدیل شده و بر روی پای خود ایستاد شویم و برای رسیدن به این موضوع به کمک جامعه جهانی نیاز داریم.»

اشرف‌غنی ضمن تایید سوءمصرف کمک های اهدا شده، تصریح کرد که دولت افغانستان یک سیستم قوی نظارتی ایجاد کرده شده و برنامه‌های منظمی برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌شود.

وی تاکید کرد که افغانستان با ثبات و دموکراتیک برای منطقه و کل جهان با اهمیت خواهد بود.

در نشست ۲۰۲۰ افغانستان، برنامه تعهدات مالی و حمایت ‌سیاسی کشورهای کمک‌کننده برای چهار سال آینده واضح می‌شوند.

در همین حال گزارش‌ها می‌رساند که برخی از کشورهای کمک‌کننده میزان کمک‌های شان به افغانستان را در این نشست کاهش می‌دهند.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech