خانه / خبر / اشرف‌غنی فرمان رهایی شماری از زندانیان پاکستانی را صادر کرد/ نبیل: حکومت به پاکستان رشوه می‌دهد

اشرف‌غنی فرمان رهایی شماری از زندانیان پاکستانی را صادر کرد/ نبیل: حکومت به پاکستان رشوه می‌دهد

رییس جمهور غنی به منظور «حسن نیت و تحکیم روابط» با پاکستان، فرمان رهایی تعدادی از زندانیان پاکستانی از زندان‌های افغانستان را صادر کرد.

این فرمان یک روز پس از سفر عمران خان؛ نخست‌وزیر پاکستان به کابل صادر شده‌است.تصویربا صدور این فرمان آن‌عده از زندانیان پاکستانی که از زمان حبس‌شان یک‌ماه باقی مانده باشد، رها خواهند شد.

همچنین جزای نقدی آن‌شمار از زندانیانی که مدت حبس‌شان پایان یافته؛ اما به دلیل عدم پرداخت جریمه نقدی آزاد نشده، بخشیده می‌شود.

این فرمان اشرف‌غنی یک روز پس از سفر عمران خان؛ نخست‌وزیر پاکستان به کابل نافذ شده‌است.

عمران خان، روز پنج‌شنبه (۲۹ عقرب) به دعوت رییس جمهور غنی به کابل سفر کرد.

او در دیدار با اشرف‌غنی در مورد روابط دوجانبه میان دو کشور صحبت کرد.

نخست‌وزیر پاکستان در یک نشست خبری مشترک با اشرف‌غنی گفت که هدف اصلی سفرش به کابل اعتمادسازی و تقویت روابط دوجانبه میان دو کشور است.

عمران خان با اشاره به خشونت‌های جاری در افغانستان تاکید کرد: «ما هر آنچه در توان داریم انجام خواهیم داد تا سطح کنونی خشونت‌ها در افغانستان کاهش یابد.»

پاکستان از نظر دولت افغانستان، متهم به حمایت از طالبان و سایر گروه‌های تروریستی است؛ اتهامی که امروز نیز از سوی احمدضیا سراج؛ سرپرست ریاست امنیت ملی در پارلمان، تکرار شد.

از سویی هم، رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی در واکنش صدور فرمان عفو مجازات زندانیان پاکستانی در افغانستان از سوی رییس جمهور غنی می‌گوید که حکومت افغانستان اسلم فاروقی؛ رهبر شاخه خراسان گروه داعش و صدها پاکستانی دیگر را نیز به درخواست سازمان استخبارات پاکستان آزاد می‌کند.

آقای نبیل امروز دوشنبه، ۳ قوس در یادداشتی در صفحه فیسبوکش به فرمان رییس جمهور غنی درباره عفو زندانیان پاکستانی واکنش نشان داده‌است.

او افزوده که رهبر شاخه خراسان گروه داعش و صدها تروریست پاکستانی که در کشتن هزاران افغان نقش داشته‌اند، به عنوان رشوت به سازمان استخباراتی پاکستان (آی‌اس‌آی) آزاد می‌شوند.

رییس پیشین امنیت ملی تصریح کرده که اشرف غنی نیز برای ابقایش در قدرت به منبع ازدیاد مشکلات برای افغانستان تبدیل شده است.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech