خانه / تحلیل و یاداشت / اجتماعی / سازمان صحت: اروپا شش ماه دشوار پیش رو دارد

سازمان صحت: اروپا شش ماه دشوار پیش رو دارد

سازمان صحت جهانی هشدار داده است اروپا که یک بار دیگر در مرکز بحران همه گیری کوید ۱۹ قرار گرفته، شش ماه دشوار را پیش رو دارد.

هانس کلوگ، مدیر منطقه اروپا در سازمان صحت جهانی گفته است هفته گذشته ۲۹ هزار نفر در اروپا جان خود را بر اثر ابتلا به کوید ۱۹ از دست داده‌اند و در حال حاضر در هر هفده ثانیه یک نفر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست می‌دهد.

کلوگ تاکید کرده که با برقراری دوباره مقررات قرنطین آمار ابتلا رو به کاهش است.

با سرعت گرفتن موج دوم همه‌گیری در ماه اکتوبر، اغلب کشورهای اروپایی تدابیر سختگیرانه‌ای را برای مقابله با گسترش ویروس از سرگرفته‌اند.

بر اساس آمار سازمان صحت جهانی تا کنون ۱۵۷۳۸۱۷۹ نفر در اروپا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۳۵۴ هزار نفر جانشان را از دست داده‌اند.

بخش عمده‌ای از این مبتلایان در کشورهای بریتانیا، روسیه، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و آلمان هستند. در اروپا بریتانیا با بیش از ۵۳ هزار قربانی بالاترین نرخ مرگ و میر را دارد. فرانسه با بیش از ۲ ملیون بیمار در میزان افراد مبتلا در صدر است.

کلوگ گفته است ۲۶ فیصد مبتلایان جهان و ۲۸ فیصد قربانیان همه‌گیری در اروپا هستند.

این مقام سازمان صحت جهانی به طور خاص درباره ظرفیت بخش‌های مراقبت ویژه در فرانسه و سوییس که تا ۹۵ فیصد اشباع شده‌اند، ابراز نگرانی کرده ‌است.

کلوگ در کنفرانسی خبری در کپنهاگ دنمارک گفت اروپا و امریکا یک بار دیگر در کانون بحران همه‌گیری قرار گرفته‌اند. اگرچه سحر نزدیک است اما شش ماه سخت پیش روست.

پیشروی در تولید واکسین امید به مهار همه‌گیری را افزایش داده است.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech