خانه / تحلیل و یاداشت / اجتماعی / شهردار و شش کارمند شهرداری هرات به اتهام پرداخت رشوت به زندان محکوم شدند

شهردار و شش کارمند شهرداری هرات به اتهام پرداخت رشوت به زندان محکوم شدند

لوی سارنوالی کشور اعلام کرده است که غلام حضرت مشفق، شهر هرات و شش کارمند دیگر این شهرداری به اتهام وعده به پرداخت مبلغ ۷۵۰۰۰ هزار دالر امریکایی رشوت، از سوی سارنوالی ابتدایی رسیدگی به جرایم سنگین فساد اداری مرکز عدلی و قضایی محکوم به مجازات شده‌اند.

در اعلامیه‌ی دادستانی کل آمده است که دادگاه علنی این افراد روز گذشته (دوشنبه، ۶ دلو) برگزار شده بود که در نتیجه، شهردار هرات به اتهام وعده‌ی رشوت و خالد عمر آمر انکشاف و مارکت‌های شهرداری هرات به اتهام وساطت در رشوت هر کدام به پنج سال و یک ماه حبس تنفیذی، برکناری از وظیفه و پرداخت مبلغ ۷۵ هزار دالر امریکایی جزای نقدی محکوم به مجازات شده‌اند.

همچنان، هیأت قضایی دادگاه وحیدالله حقیار آمر عواید، مسعود نظامی مأمور کنترل ساختمان‌ها، سمیع‌الله رضایی آمر خدمات تخنیکی، فرید احمد احمدی مدیر لوایح و احسان احمد مدیر منابع بشری شهرداری هرات را به اتهام وعده‌ی رشوت هر کدام به سه سال حبس تنفیذی، برکناری از وظیفه و پرداخت مبلغ ۷۵ هزار دالر امریکایی جزای نقدی محکوم به مجازات کرده است.

براساس فیصله‌ی دادگاه، مسعود نظامی مأمور کنترل ساختمان‌های شهرداری هرات افزون بر مجازات فوق، به پرداخت مبلغ ۳۰ هزار افغانی جزای نقدی نیز محکوم به مجازات شده است.

براساس معلومات دادستانی کل، شهردار هرات و شش کارمند این شهرداری در تبانی با یکدیگر مبلغ ۷۵ هزار دالر امریکایی را به منسوبان پولیس جرایم سنگین رشوت وعده کرده بودند که هنگام تسلیمی این مقدار پول در مهمان‌خانه‌ی فرماندهی پولیس هرات باالفعل بازداشت شده‌اند.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech