خانه / تحلیل و یاداشت / اقتصادی / صلیب سرخ به قیمت ۷هزار دالر تجهیزات به سردخانه حوزوی هرات کمک نمود

صلیب سرخ به قیمت ۷هزار دالر تجهیزات به سردخانه حوزوی هرات کمک نمود

سردخانه شفاخانه حوزوی ولایت هرات از کمک هفت هزار دالری موسسه بین المللی صلیب سرخ مستفید گردید و تجهیزات این شفاخانه نسبت به گذشته افزایش یافت.

محمد ناصر حبیب، شف جراحی اعصاب و سرپرست شفاخانه حوزوی ولایت هرات میگوید :” سرد خانه شفاخانه حوزوی هرات قبلا با کمک وزارت صحت عامه با شش پایه یخچال مجهز گردیده بود که این تعداد از یخچال ها برای این شفاخانه کفایت نمیکرد و مشکلات زیادی را به بار آورده بود که خوشبختانه موسسه صلیب سرخ به سردخانه شفاخانه حوزوی کمک نموده و اکنون تعداد یخچال ها در سردخانه به ۲۴ پایه افزایش یافته است.

با آنهم این تعداد یخچال برای سرد خانه کافی نبوده و تلاش ها جریان دارد تا تعداد یخچال ها به ۵۰ پایه افزایش یابد”.

سرپرست شفاخانه حوزوی هرات از ترمیم ماشین آلات رخت شور خانه به کمک موسسه صلیب سرخ خبر داد و گفت:” در قسمت دوبی خانه( رخت شور خانه) تعدادی از ماشین آلات که به دلیل مشکلات تخنیکی از کار افتاده بود با کمک موسسه صلیب سرخ ترمیم و  دوباره فعال گردیده و همچنان هشت پایه ماشین کالا شویی نو نیز از سوی این موسسه به شفاخانه کمک گردیده و سیستم تهویه نیز ترمیم شده است”.

همچنان داکتر محمد امین خاموش نماینده ریاست صحت عامه ولایت هرات میگوید:” تلاش ها جریان دارد تا سردخانه شفاخانه حوزوی با یخچال های بیشتری مجهز گردد و حداقل سالانه دو پایه یخچال افزایش یابد”.

محمود صلاح رئیس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در حوزه غرب گفت: ” موسسه صلیب سرخ تلاش دارد تا در حد توان به نیاز های عاجل این شفاخانه رسیدگی کند”.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech