خانه / انتخابات 98 و صلح / قریشی در تماس تلفنی با اتمر خواهان رهایی زندانیان این کشور شد

قریشی در تماس تلفنی با اتمر خواهان رهایی زندانیان این کشور شد

شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در گفتگوی تلفنی با محمدحنیف اتمر، وزیر خارجه کشور ابراز امیدواری کرده که زندانیان این کشور که فرمان رهایی آن از سوی رییس‌جمهور غنی صادر شده است، رها شوند.

طبق اعلام وزارت خارجه پاکستان، این گفتگوی تلفنی روز دوشنبه، ششم دلو صورت گرفته است و دو طرف درباره مسایل مرتبط به منافع هر دو کشور گفت‌وگو کرده‌اند.

وزارت امور خارجه پاکستان گفته است که شاه‌محمود قریشی در این تماس تلفنی موضوع رهایی شهروندان پاکستانی را که به دلیل ارتکاب «جرایم خفیف» در افغانستان زندانی هستند، مطرح کرده است.

او ابراز امیدواری کرده است که این زندانیان براساس فرمان محمداشرف غنی، رییس جمهور آزاد شوند و به آغوش خانواده‌های‌شان بازگردند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور فرمان عفو مجازات و رهایی برخی از زندانیان پاکستانی را که به «حکم قطعی و نهایی محاکم» در افغانستان محکوم به مجازات شده‌اند، در بیست‌وهشتم عقرب صادر کرد.

غنی برای نشان دادن «حسن‌نیت و تحکیم روابط» فرمان رهایی برخی از زندانیان پاکستانی را صادر کرد.

در متن فرمان ریاست جمهوری دلیل این اقدام نشان دادن «حسن‌نیت و تحکیم روابط دوستانه با جمهوری اسلامی پاکستان» خوانده شده است. این فرمان چهار ماده داشت. در ماده اول آمده است که آن شمار از زندانیان پاکستانی که مدت حبس‌شان یک ماه باقی‌مانده باشند، مجازات آن‌ها عفو و از زندان رها شوند.

ماده دوم، جزای نقدی زندانیان پاکستانی که شرایط ماده اول این فرمان را داشته باشند و یا مدت حبس‌شان را سپری کرده و پولی برای پرداخت نداشته باشند، مورد عفو قرار داده است. در این فرمان ریاست جمهوری زمان انفاذ آن سی‌ام عقرب ذکر شده بود.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech