خانه / انتخابات 98 و صلح / خواست قریشی از طرف‌های مذاکره کننده: سطح خشونت‌ها را کاهش دهید

خواست قریشی از طرف‌های مذاکره کننده: سطح خشونت‌ها را کاهش دهید

وزیر خارجه پاکستان از طرف‌های مذاکره‌کننده صلح خواست تا هرچه زودتر سطح خشونت‌ها را کاهش داده و به سوی برقراری آتش‌بس دایمی حرکت کنند.

شاه محمود قریشی این را در ملاقات دیروزش با محمد کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت افغانستان در مقر وزارت خارجه پاکستان در اسلام‌آباد گفت.

وزارت خارجه پاکستان با نشر خبرنامۀ در مورد این ملاقات به نقل از قریشی یک بار دیگر حمایت اسلام‌آباد از روند صلح افغانستان را تکرار کرد و گفت که پاکستان امیدوار است تا مذاکرات جاری میان دولت افغانستان و طالبان در قطر منجر به تامین صلح دایمی در افغانستان شود.

در خبرنامه آمده، آقای خلیلی در دیدارش با وزیرخارجه پاکستان از نقش اسلام‌آباد در روند صلح افغانستان ابراز سپاس کرده و خواستار ادامه همکاری این کشور در روند صلح شده است.

وی همچنان با قمر جاوید باجوه لوی درستیز پاکستان دیدار کرده که بدون جزئیات بیشتر گفته شده دو مقام روی روند صلح و گسترش روابط دوجانبه بحث کردند.

آقای خلیلی روز دوشنبه در راس یک هئیت برای دیدار سه روزه راهی پاکستان شد تا با مقام‌های بلند رتبه آن کشور در مورد روند صلح افغانستان بحث کند.

پیش از این یک هئیت گروه طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر به پاکستان رفته و روی مسایل مربوط به صلح و دیگر موضوعات با مقام‌های آن کشور گفتگو کرده بود.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech