خانه / خبر / ۱۰۰ فرمانده جدید پولیس برای ولسوالی‌ها معرفی شدند

۱۰۰ فرمانده جدید پولیس برای ولسوالی‌ها معرفی شدند

ارگ ریاست جمهوری طی یک محفل خاص، ۱۰۰ فرمانده جدید پولیس در سراسر ولسوالی‌های کشور را معرفی کرده است.

مراسم معرفی این فرماندهان پولیس که شام دیروز شنبه (۲۶ میزان) در قصر سلام خانۀ ارگ برگزار شد، در آن رئیس جمهور، معاون اول ریاست جمهوری، مشاور امنیت ملی و مسئولین سکتور امنیتی و دفاعی نیز حضور داشتند.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی گفته که بنابر هدایت رییس جمهور این فرماندهان جدید پس از ارزیابی در یک پروسه شفاف انتخاب و همچنان تثبیت رتبه شدند.

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری نیز به این فرماندهان گفته که در محدوده ولسوالی‌ها باقی نمانند و سرمایه‌گذاری شان را بالای دهکده کنند.

رییس جمهور غنی نیز خطاب به فرماندهان جدید ولسوالی‌ها، گفت که با رفتن تان به ولسوالی‌ها، در آنجا انگیزه، مدیریت، تعهد و تحرک خواهد آمد که در تاریخ افغانستان بی‌نظیر خواهد بود.

آقای غنی افزوده: “شما به خاطری انتخاب شده‌اید که با دل و جان به مملکت باورمند هستید و قربانی داده‌اید. ملت تعهد و فداکاری می‌خواهد و شما فرزندان متعهد و فداکار هستید.”

او گفت که هویت تان، تنها هویت ملی باشد و باید آغوش تان برای مردم باز باشد و با رفتن تان ماحول را تغییر مثبت دهید. وی به مسئولین سکتور امنیتی و دفاعی هدایت داد که به فرماندهان متذکره توجه و تماس دوامدار داشته باشند.

همچنین رییس جمهور خاطرنشان کرد که با رفتن فرماندهان ۱۰۰ ولسوالی، ثروت ملی افغانستان به کار انداخته خواهد شد و زمینۀ اعمار کشور به صورت همه جانبه فراهم می‌گردد.

او با اشاره به این‌که فرماندهان جدید حمایتش با خود دارند، تاکید ورزید، “ثابت کنند که با هموطنان خود ابریشم و با دشمنان وطن مشت فولادین هستند.”

این در حالی است که چندی پیش بر بنیاد یک فرمان رییس جمهور غنی صلاحیت معرفی فرماندهان پولیس ولسوالی‌ها از وزارت داخله گرفته شد و به شورای امنیت ملی سپرده شد.

هرچند این اقدام حکومت از سوی مجلس نمایندگان غیر قانونی خوانده شد؛ اما گفته می‌شود که فساد در تقرری‌های وزارت داخله یکی از عواملی بوده که رییس جمهور چنین فرمانی را صادر کرده‌است.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech