خانه / تحلیل و یاداشت / اجتماعی / کرونا در افغانستان؛ خروج بزرگ‌سالان از خانه ممنوع می‌شود

کرونا در افغانستان؛ خروج بزرگ‌سالان از خانه ممنوع می‌شود

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری از تایید طرح مرحله‌وار تنظیم کار و روش‌های پیشگیرانه در جریان شیوع ویروس کرونا از سوی کمیته مبارزه با کرونا خبر داد. جلوگیری از خارج شدن افراد مسن از خانه و رعایت فاصله اجتماعی بخش‌هایی از این طرح است.

در خبرنامه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری به نشر رسیده، آمده که این طرح امروز چهارشنبه، ۱۴ جوزا در نشست فوق‌العاده کمیته ملی مبارزه با کرونا به‌ریاست سرور دانش؛ معاون دوم رییس‌جمهوری کشور مورد تأیید قرار گرفته است.

خبرنامه افزوده که این طرح در سه مرحله کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت درنظر گرفته شده است. قرار است که این طرح پس از بازبینی و اصلاح برای تأیید به کابینه حکومت ارایه شود.

براساس این طرح، پوشیدن ماسک، رعایت دو متری فاصله از یک‌دیگر، جلوگیری تجمعات بیش از ده نفر و جلوگیری از خارج‌شدن افراد مسن از خانه برای سه ماه آینده الزامی می‌شود.

ضدعفونی‌کردن محیط‌های کاری و فراهم‌ساختن وسایل بهداشتی از طرف ادارات و نهادهای خدماتی و تولیدی برای کارمندان و کارگران و رعایت شیفت‌های کاری در ادارات دولتی مطابق این طرح نیز برای سه ماه آینده الزامی خواهد شد.

این در حالی است که طبق آخرین آمار وزارت صحت عامه، از زمان شیوع کرونا در کشور تا کنون، ۱۷ هزار و ۲۶۷ نفر به کووید – ۱۹ مبتلا شده‌اند. از این میان ۲۹۴ نفر جان داده‌اند و بیش از یک‌ونیم هزار نفر دیگر هم بهبود یافته‌اند.

منبع: سایت خبری افق

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *