خانه / خبر / کاهش محدویت‌ها؛ ساعات کاری در ادارات دولتی در دو شیفت تنظیم می‌شود

کاهش محدویت‌ها؛ ساعات کاری در ادارات دولتی در دو شیفت تنظیم می‌شود

کابینه حکومت با اتخاذ تصمیم درباره کاهش تدریجی محدودیت‌ها فیصله کرده که ساعات کاری در ادارات دولتی نیز پس از عید فطر، در دو شیفت صبح و بعد از ظهر تنظیم شود.

ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه‌ای گفته‌است که این تصمیم امروز پنج‌شنبه، ۱ جوزا در نشست فوق‌العاده کابینه به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گرفته شده‌است.

در خبرنامه ارگ آمده است: میوند رهیاب؛ کمیشنر کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی پیشنهاد تنظیم ساعات کاری در دو شیفت به صورت همه‌روزه را مطرح کرده است.

این پیش‌نهاد از سوی کابینه تصویب و کمیته‌ای را توظیف کرده تا ساعات و شیفت‌های کاری را به شکل شیفت صبح و بعد از ظهر تنظیم و اجرایی کند.

در نشست امروز کابینه طرح کاهش محدودیت‌های گشت‌وگذار در کابل و ولایات و نیز آغاز کسب‌وکارها طبق تقسیم اوقات تعیین شده از سوی اصناف به تصویب رسید.

بر بنیاد این طرح، اصناف، دکان‌ها، سرای‌ها، فروشگاه‌ها و دیگر کسب‌وکارها با تطبیق توصیه‌های وزارت صحت عامه و به گونه نوبت‌وار بازگشایی می‌شود.

این در حالی است که به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور روزانه تا ۵۰۰ نفر یا بیش از آن اضافه می‌شود. اکنون بیش از ۸ هزار نفر در سراسر کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱۹۳ نفر نیز جان باخته اند.

 

محمدجمعه سالک – خبرگزاری تماس

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *