خانه / تحلیل و یاداشت / اقتصادی / معاشات و امتیازات ۱۹۷ مقام‌ حکومتی و اعضای شورای ملی تعلیق می‌شوند

معاشات و امتیازات ۱۹۷ مقام‌ حکومتی و اعضای شورای ملی تعلیق می‌شوند

اداره ثبت و بررسی دارایی‌های مقام‌های عالی رتبه دولتی می‌گوید که معاش و امتیازات ۱۹۷ تن از مقام‌ها و کارمندان بلند رتبه دولتی، سر از تاریخ ۱۶ اسد به تعلیق در می‌آید.

به گزارش خبرگزاری تماس و به نقل از سایت خبری جمهور، این اداره گفته که معاشات و امتیازات این ۱۹۷ مقام عالی رتبه دولتی به دلیل عدم ثبت دارایی‌های شان به حالت تعلیق در می‌آید؛ زیرا آنان تا اکنون حاضر به ثبت دارایی‌های شان نشده‌اند.

عبدالودود بشریار، رییس این اداره افزود که “معاش وامتیازات ۱۷۲ عضو مجلس نمایندگان، ۱۲ عضو مشرانو جرگه، دو تن از وزراء، چهار والی و شش معین که دارایی شان را ثبت نکرده اند، براساس فیصله کابینه وختم مهلت سه هفته‌ای، به حالت تعلیق در می‌آید.”

به گفته بشریار، روند تعلیق معاش وامتیازات این مقام‌ها اعتبار از ۱۶ اسد، به اجرا در خواهد آمد.

در همین حال احمد جواد دادبان، نماینده سکرتریت ویژه مبارزه با فساد اداری با خوشبینی از پیشرفت‌ها در روند ثبت دارایی‌های کارمندان بلند رتبه واجد شرایط به ویژه در دوسال اخیر گفته که اکثریت مقام‌ها و کارمندان بلند رتبه دولتی دارایی های شان را ثبت کرده‌اند.

به گفته او، مقرره ثبت، اشاعه وبررسی دارایی های مقام‌ها و کارمندان بلند رتبه دولتی ترتیب شده است که با تصویب آن روند ثبت و بررسی دارایی‌ها بیشتر از این بهبود خواهد یافت.

این در حالی است که قانون ثبت و اشاعه مقام‌های عالی رتبه دولتی از چند سال به این طرف از سوی شورای ملی تصویب شده است؛ اما اعضای این شورا خود حاضر به ثبت دارایی‌های شان نیستند و در برخی موارد این مساله را خلاف شان نمایندگی خود می‌دانند و به همین خاطر با آن مخالفت دارند.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech