خانه / خبر / قرارداد ترمیم ۱۲ بنای تاریخی در هفت ولایت کشور امضاء

قرارداد ترمیم ۱۲ بنای تاریخی در هفت ولایت کشور امضاء

مسئولین در وزارت اطلاعات و فرهنگ اعلام کردند که قرارداد ترمیم ۱۲ آبده تاریخی در هفت ولایت کشور با حضور محمد طاهر زهیر؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و عبدالرحمان عطاش؛ رییس شرکت اجرایی انکشاف ملی امضا شده‌است.

به گزارش خبرگزاری تماس، این وزارت با نشر خبرنامه گفته‌است که پروژه ترمیم آبدات تاریخی ۱۲۲ میلیون افغانی هزینه بر می‌دارد و قرارداد آن امروز (شنبه، ۷ سرطان) با شرکت انکشاف ملی امضاء شد.

در این خبرنامه آمده است که ترمیم تخت رستم در سمنگان، ترمیم اساسی قلعه چگنی در نیمروز، ترمیم ساختمان مسجد حاجی شهید واقع بندر امام صاحب قندوز، ترمیم اساسی طاق بست هلمند، ترمیم زیارت شهیدان هلمند و ترمیم ساختمان زیارت ابن حبان بستی قلعه بست هلمند از پروژه‌هایی است که قرارداد تطبیق آن امروز به امضا رسیده‌است.

از طرفی هم، ترمیم راه ورودی چاه بست مرکز قعله بست هلمند، ترمیم یخچال تنور قلعه بست هلمند، ترمیم اساسی آرمگاه محمدغازی در ولسوالی زنده جان هرات، ترمیم حوض مزادخان در هرات، ترمیم مسجد باغ قلعه فتوح واقع ناحیه هفتم شهر کابل و ترمیم مدرسه شهباز خان در ولسوالی اندخوی فاریاب از دیگر پروژه‌هایی است که قرارداد تطبیق آن میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و شرکت انکشاف ملی به امضا رسیده است.

در خبرنامه نگاشته شده است که این قرارداد گام ارزشمند در راستای ترمیم آبدات تارخی و باستانی کشور است.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *