خانه / انتخابات 98 و صلح / قتالی: با وجود شهادت زیاد نیروهای امنیتی، حملات تهاجمی را به‌خاطر صلح آغاز نکردیم

قتالی: با وجود شهادت زیاد نیروهای امنیتی، حملات تهاجمی را به‌خاطر صلح آغاز نکردیم

والی هرات امروز (پنج‌شنبه، ۱۹ سرطان) در همایش صلح‌خواهی تحت نام «دیگر جنگ برای چه؟» در شهر هرات برگزار شد صحبت می‌کرد، گفت که با وجود «شهادت» شمار زیادی از نیروهای امنیتی، حکومت حملات تهاجمی علیه طالبان را آغاز نکرده است.

به گزارش خبرگزاری تماس، “سید وحید قتالی”، والی هرات می‌گوید که تمام نیروهای امنیتی ما با نهایت خویشتن‌داری سعی کردند که دفاع فعال را حفظ کنند و با اینکه آسیب‌های بسیار کلانی دیدند؛ حداقل در حوزه‌ی غرب و در هرات، تعداد زیادی از فرزندان ما در صفوف نیروهای امنیتی به شهادت رسیده‌اند، بازهم ما حملات تهاجمی خود را آغاز نکرده‌ایم.»

والی هرات در ادامه بر تأمین صلح تأکید کرد و از کشورهای منطقه خواست که گروه طالبان را متقاعد کنند تا دست از جنگ و خشونت بردارد.

او گفت که به‌جز پیشرفت در مذاکرات صلح، راه دیگری وجود ندارد: «تمام عناصری که می‌توانست صلح را ضمانت کند، از طرف دولت جمهوری اسلامی افغانستان این عناصر رعایت شده است. این کشورهای منطقه هستند و حامیان صلح هستند که باید ببینند که طرف دیگر منازعه را قناعت بدهند که به راه درست روان نیست.»

هم‌اکنون حملات طالبان در بخش‌های از ولایت‌های غربی کشور افزایش یافته است. باشندگان ولایت‌های غربی نگران بیشترشدن حملات طالبان اند.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *