خانه / انتخابات 98 و صلح / عبدالله عبدالله: با هیئت مذاکره‌کننده دولت دیدار کرد

عبدالله عبدالله: با هیئت مذاکره‌کننده دولت دیدار کرد

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحهٔ ملی، پیش از چاشت امروز (شنبه ۱۰ جوزا) در دفتر کارش در قصر سپیدار با اعضای هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان دیدار و ملاقات کرد.

به گزارس خبرگزاری تماس، در این دیدار آقای عبدالله با ابراز خرسندی از حل بحران سیاسی گفت که جمهوری اسلامی افغانستان در تعیین هیئت مذاکره‌کننده، خطوط و نقشۀ راه مذاکرات و شروع مذاکرات به دیدگاه واحد دست یافته‌ است.

رییس شورای عالی مصالحهٔ ملی تأیید کرد که تیم مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان از تمام اقشار و گروه‌های اجتماعی و قومی نمایندگی می‌کند و با صلاحیت کامل به مذاکره‌ خواهند پرداخت.

او ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح با جانب طالبان طی دو هفتۀ پیش رو آغاز شود. اما افزود که تاهنوز مکان و زمان دقیق مذاکره مشخص نشده است.

رییس شورای عالی مصالحه تأکید کرد که هیأت مذاکره‌کننده با دیدگاه واحد و منسجم به مذاکره خواهند پرداخت و از حقوق، دست‌آوردها و ارزش‌های اسلامی و ملی دفاع خواهند کرد.

آقای عبدالله افزود که هیأت مذاکره‌کننده در برابر مردم و خداوند و همچنان برای برقراری صلح پایدار، عادلانه و فراگیر، مسوولیت بسیار سنگین و خطیر دارد.

از سویی هم، “معصوم استانکزی”، رییس تیم مذاکره‌کنندۀ صلح گفت که به حیث یک تیم واحد به مذاکرات صلح می‌روند و از مردم به طور همه‌جانبه نمایندگی خواهند کرد.

همچنین رییس شورای عالی مصالحه اطمینان داد که جایگاه تمام اقشار سیاسی به شمول زنان و جوانان در شورای عالی مصالحه در نظر گرفته خواهد شد.

نویسنده: مرتضی پژواک

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *