خانه / انتخابات 98 و صلح / طالبان: تیم مذاکراتی دولت «همه‌شمول» نیست، مذاکره نمی‌کنیم

طالبان: تیم مذاکراتی دولت «همه‌شمول» نیست، مذاکره نمی‌کنیم

گروه طالبان اعلام کرد که هیأت مذاکره کننده‌ای را که دولت افغانستان برای مذاکره با این گروه مشخص کرده، «همه‌شمول» نبوده و خلاف توافقنامه میان امریکا و آنان است.

به گزارش خبرگزاری تماس، در یک اعلامیه این گروه که عصر امروز شنبه، ۹ حمل منتشر شده، آمده‌است که این هیأت با توافق همه طرف‌ها در افغانستان ایجاد نشده و همه از آن رضایت ندارند.

اعلامیه افزوده که گروه طالبان بارها مطابق توافقنامه، برای مذاکرات بین الافغانی با جهت های موثر افغانی ابراز آمادگی کرده؛ طرف‌های دیگر تیم با صلاحیه و همه شمول را تعیین نکرده‌اند.

طالبان تاکید کرده‌اند که حکومت افغانستان در مذاکرات بین الافغانی به حیث یکی از طرف‌ها شرکت می‌تواند و تیم تعیین شده از سوی حکومت خلاف موقف این گروه توافقنامه با امریکا است.

در اعلامیه این گروه آمده که در برابر مذاکرات بین الافغانی نباید موانع ایجاد شود نباید قضیه تمام کشور را نیز «یک گروه به دست بگیرد».

این در حالی است که هیأت مذاکره‌کننده‌ دولت افغانستان به تاز‌گی نهایی شده‌است. معصوم استانکزی رهبری این هیأت را دارد و فاطمه گیلانی، نادر نادری، عبدالمتین بیک، فوزیه کوفی، ضراراحمد مقبل، عبدالهادی ارغندیوال، رسول طالب، حبیبه سرابی، غیرت بهیر، محمدحفیظ منصور، غلام‌فاروق مجروح، عنایت‌الله بلیغ، باتور دوستم، کلیم‌الله نقیبی، محمد ناطقی، ایوب انصاری، شهلا فرید، شریفه زرمتی، خالد نور و امین احمدی نیز از اعضای این هیأت استند.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *