خانه / انتخابات 98 و صلح / صلح افغانستان در نشست قلب آسیا بحث خواهد شد

صلح افغانستان در نشست قلب آسیا بحث خواهد شد

این مسؤولان افزوده‌اند که صلح افغانستان یکی از محورهای کنفرانس پروسۀ استانبول – قلب آسیا است.

کنفرانس پروسۀ استانبول- قلب آسیا قرار است روز دوشنبه، ۱۸ قوس، توسط رجب طیب اردوغان؛ رییس جمهور ترکیه و رییس‌جمهور اشرف غنی به گونه رسمی گشایش یابد.

زبیر جوینده؛ معاون سخنگوی وزارت خارجه گفت که در این کنفرانس همچنان در مورد مبارزه با گروهای تروریستی و گسترش همکاری‌های اقتصادی منطقوی بحث خواهد شد.

آقای جوینده افزود: «در این کنفرانس مانند نشست‌های گذشته تمام چالش‌ها، پیشرفت‌ها و موضوعات مهم روز به بررسی گرفته می‌شوند و تعهدات جدید علیه مبارزه با چالش‌های که سد راه واقع استند صورت می‌گیرد.»
به گفته وزارت خارجه این کنفرانس با نشر اعلامیه مشترک پایان خواهد یافت و در آن کشورهای عضو، تعهدات تازۀ شان را برای همکاری‌های منطقوی در بخش‌های مخلتف اعلام خواهند کرد.

ارگ روز یک شنبه، ۱۷ قوس با نشر اعلامیه‌ای گفته است که اشرف غنی؛ ریس جمهور کشور صبح امروز برای اشتراک در این کنفرانس عازم ترکیه شده است.

در اعلامیۀ ریاست جمهوری آمده که قرار است آقای غنی در حاشیه این کنفرانس با برخی از نمایندگان کشورهای عضو کنفرانس پروسۀ استانبول-قلب آسیا دیدار خواهد کرد.

این هشتمین کنفرانس پروسۀ استانبول- قلب آسیا است. در این کنفرانس ۱۵ کشور، ۱۶ کشور حمایت کننده و ۱۲ سازمان‌های منطقوی و بین‌المللی عضویت دارند.
#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *