خانه / انتخابات 98 و صلح / صدها نیروی ویژه ارتش به غزنی اعزام شدند

صدها نیروی ویژه ارتش به غزنی اعزام شدند

به دنبال نگرانی از حمله طالبان بر مرکز ولایت غزنی، مقام‌های محلی می‌گویند، صدها نیروی ویژه ارتش به تازگی به این ولایت اعزام شده‌اند.

واحدالله جمعه‌زاده؛ سخنگوی والی غزنی می‌گوید، شایعات در مورد احتمال این‌که طالبان به شهر غزنی حمله می‌کنند و غزنی سقوط خواهد کرد با اعزام نیروهای تازه منتفی شده‌است.

به گفته او نیروهای تازه اعزام‌شده به غزنی به سلاح‌های پیش‌رفته مجهز اند و حمایت نیروهای هوایی را با خود دارند.

سخنگوی والی غزنی گفته‌است که اخیراً تحرکات طالبان در این ولایت افزایش یافته؛ اما نیروهای امنیتی اجازه نمی‌دهند که طالبان تهدیدی را متوجه ولایت غزنی بسازند.

برخی از نمایند‌گان غزنی در مجلس و نیز ساکنان محلی این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند که طالبان در عقب کمربندهای امنیتی شهر حضور دارند و ممکن است بار دیگر به این شهر حمله کنند.

چندی پیش رحمت‌الله نبیل؛ رییس پیشین امنیت ملی در پیامی در صفحه فیس‌بوکش نوشته‌بود که «گروپ‌های تروریستی داخلی و خارجی» مختلف به شدت در حال اکمالات از راه پکتیکا و زابل از آن سوی خط دیورند هستند و احتمالاً برای حمله بزرگ بر شهر استراتژیک غزنی آماد‌گی می‌گیرند.

پیش از این نیز در سال‌های گذشته، بخش‌هایی از مرکز غزنی برای چند روز به دست طالبان افتاده‌بود. طالبان همچنین در بسیاری از ولسوالی‌های غزنی سلطه یا حضور گسترده دارند.

منبع: سایت خبری افق

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech