خانه / تحلیل و یاداشت / اجتماعی / شمار قربانیان کرونا در افغانستان به ۹۵۷ نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در افغانستان به ۹۵۷ نفر رسید

براساس آمار رسمی وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌‌‌اند و ۳۱۴ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

وزارت صحت عامه، امروز (پنج‌شنبه، ۱۹ سرطان) با نشر آمار روزانه کرونا اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱۶ نمونه‌ مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوارهای این وزارت تست شده که نتایج ۳۱۴ مورد آن مثبت تشخیص شده‌است.

به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۳۳ هزار و ۹۰۸ نفر افزایش یافته‌است.

آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ فرد مبتلا به کرونا جان باخته‌‌اند که ۱۴ نفر آن در کابل‌ و یک نفر آن در هرات بوده‌اند‌. به این ترتیب آمار کل قربانیان کرونا افغانستان به ۹۵۷ نفر رسیده‌است.

طبق آمار رسمی وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۱ فرد مبتلا به کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان هم ۲۰ هزار و ۸۴۱ نفر شده‌است.

در همین حال گفته می‌شود که به دلیل محدویت در آزمایش کرونا، شمار واقعی مبتلایان این بیماری در افغانستان بیشتر از آمار رسمی ‌است.

مقام‌های وزارت صحت عامه با پذیرفتن این موضوع، برای دریافت آمار مبتلایان، برنامه سرشماری به راه انداخته‌اند. این برنامه در حال حاضر در کابل جریان دارد.

بررسی‌های تازه‌ وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که ۷۲ درصد از مبتلایان کرونا در افغانستان، مردان هستند و ۲۸ درصد دیگر آن را زنان تشکیل می‌دهند. براساس آمار این وزارت، ۷۸ درصد قربانیان کووید-۱۹ در کشور نیز مردان هستند. وزارت صحت همچنین می‌گوید که روند شناسایی افراد مبتلا به کرونا حالت پایدار اختیار کرده‌است.

در همین حال گفته می‌شود زنان در افغانستان کمتر از مردان به خدمات آزمایش کووید-۱۹ دسترسی دارند.

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *