خانه / خبر / تکمیلی/ انفجار کابل؛ تلفات به ۱۰۰ کشته و زخمی رسید، داعش مسوولیت گرفت

تکمیلی/ انفجار کابل؛ تلفات به ۱۰۰ کشته و زخمی رسید، داعش مسوولیت گرفت

منابع امنیتی آخرین ارقام تلفات انفجار عصر امروز در برابر یک مرکز آموزشی در غرب کابل را ۲۹ کشته و ۷۲ زخمی اعلام کرده‌اند. همزمان گروه داعش مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

این انفجار حوالی ساعت ۴:۳۰ امروز شنبه، ۳ عقرب در برابر مرکز آموزشی «کوثر دانش» در ساحه پل خشک از مربوطات حوزه سیزدهم امنیتی رخ داد.

وزارت داخله نوعیت این انفجار را «انتحاری» خوانده و افزوده‌است که مهاجم قبل از رسیدن به هدف از سوی نگهبانان مرکز آموزشی شناسایی شد؛ اما خودش را داخل کوچه و در نزدیکی این مرکز منفجر کرد.

این وزارت کشته‌شدن ۱۰ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر در این انفجار را تایید کرده‌است. یک منبع امنیتی اما به طلوع نیوز گفته‌است که در این انفجار دست‌کم ۲۹ نفر کشته و ۷۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته منابع امنیتی، همه قربانیان و زخمیان غیر نظامیان اند و اکثر شان دانشجویان و دانش آموزان این مرکز بوده‌اند.

اشرف‌غنی؛ رییس جمهوری، عبدالله عبدالله؛ رییس شورای عالی مصالحه ملی، برخی چهره‌های سیاسی کشور و وزارت امور خارجه پاکستان این حمله را محکوم کرده‌اند و آن را جنایت و بزدلانه توصیف کرده‌اند.

مسوولیت این حمله را گروه داعش بر عهده گرفته است.

این نخستین حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در کشور نیست. دو سال پیش نیز یک مهاجم انتحاری خودش را داخل یک صنف مرکز آموزشی موعود در این ناحیه از کابل منفجر کرد و در آن ده‌ها دانش‌آموز کشته و زخمی شدند.

مسوولیت آن حمله و برخی حملات دیگر در غرب کابل را گروه داعش بر عهده گرفته بود.

منبع: سایت خبری افق

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech