خانه / تحلیل و یاداشت / اجتماعی / توفان در جنوب چین ۳۹ کشته و میلیاردها دالر خسارت برجا گذاشت

توفان در جنوب چین ۳۹ کشته و میلیاردها دالر خسارت برجا گذاشت

مقام‌های چینی اعلام کردند که در نتیجه توفان شدید همراه با بارش شدید و جاری شدن سیل در ولایت‌های جنوبی این کشور حد اقل ۳۹ نفر کشته شده‌اند. خسارات مالی این توفان نیز حدود ۳٫۵ میلیارد دالر پیش‌بینی شده‌است.

این توفان و سیلاب ناشی در مناطق مسکونی و زراعتی ۲۶ ولایت جنوبی چین جریان دارد و باعث تخریب بیش از پنج هزار و ۲۰۰ خانه و آسیب دیدن بیش از ۱۳۸ هزار خانه دیگر شده است.

تلویزیون مرکزی چین گزارش داده که این سیل بر روی ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن از ساکنان ولایات جنوبی تاثیر گذاشته است افزون بر آن ۴۹۵ هزار تن خانه‌های خود را رها کرده و در مناطق دیگر اسکان داده شده اند.

کانون اصلی این توفان شهر کوچک «میان نینگ» واقع در ولایت سیچوان در جنوب غرب‌چین است به دلیل شدن بارش‌ها که از جمعه شب آغاز شده‌است وضعیت اضطراری در این شهربه سطح دو ارتقا یافته‌است.

مقامات این شهر اعلام کردند که تلاش های برای نجات مفقود شدگان در جریان است. گزارش‌ها حاکی است بارش باران در چند روز اخیر در «ابا تبت» و بخش خودگردان «چیانگ» ولایت سیچوان هم باعث رانش زمین و ایجاد خسارت به منازل و مناطق مسکونی و زمین‌های زراعتی شده است.

در شهر لیپو واقع در ولایت گوانشی چین نیز سیل ویرانگر باعث تخریب ساختمان ها، پل‌ها و جاده‌ها شده‌است.

تخمین زده می شود این سیل بیش از ۲۴ میلیارد یوان (۳.۴ میلیارد دالر امریکا) ضرر مستقیم اقتصادی بر جای گذاشته است و حدود ۸۶۱ هزار هکتار از اراضی زراعی نیز آسیب دیده‌است.

منبع: سایت خبری افق

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *