خانه / خبر / بایدن: گزارش نیویارک‌تایمز، نشانگر شکست ترامپ در برابر روسیه است

بایدن: گزارش نیویارک‌تایمز، نشانگر شکست ترامپ در برابر روسیه است

روز جمعه روزنامه نیویار‌ک‌تایمز در مطلبی به نقل از منابع دولتی نامشخص گزارش داد، نهادهای استخباراتی امریکا مدعی اند که روسیه به شبه‌ نظامیان مسلح وابسته به طالبان در افغانستان پول می‌داد تا سربازان امریکایی را ترور کنند.

طبق گزارش نیویورک تایمز، این اطلاعات به اطلاع دونالد ترامپ رسیده؛ اما او هیچ اقدامی برای تلافی انجام نداده‌است.

جو بایدن؛ نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر، روز شنبه در یک سخنرانی مجازی گفت: «اگر گزارش نیویارک تایمز صحت داشته باشد، نشانگر یک افشاگری واقعا شوکه‌کننده است و خصوصا این‌که ترامپ از انجام اقدامات تلافی‌جویانه بازمانده است. این مساله نشانگر شکست ترامپ در حفاظت از جان نظامیان آمریکایی در افغانستان و ایستادن مقابل روسیه است.»

در همین حال کاخ سفید اعلام کرده‌است که دونالد ترامپ؛ رییس‌جمهوری امریکا از اطلاعات ادعایی مبنی بر این‌که یک واحد اطلاعاتی روسیه برای کشتن نظامیان امریکایی، جنگجویان وابسته به طالبان را استخدام کرده بود و برای این کار جایزه می‌داد، اطلاع نداشته‌است.

کایلی مک‌انانی؛ سخنگوی کاخ سفید، روز شنبه در بیانیه‌ای گفت که «نه رییس‌جمهوری امریکا و نه معاون او از گزارش درباره روسیه در افغانستان اطلاع داشتند. در گزارش نیویارک تایمز هم به اشتباه آمده‌است که رئیس‌ جمهور ترامپ از این موضوع مطلع بوده‌است.»

از جانب دیگر، روز شنبه (۷ سرطان) ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان هم با رد این گزارش‌ گفت، هدف این شایعات کارشکنی در مسیر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان است. او تاکید کرد که فعالیت‌های طالبان به هیچ نهاد اطلاعاتی یا کشور خارجی مرتبط نیست.

همچنین سفارت روسیه در واشنگتن هم دیروز، شنبه، ۷ سرطان به گزارش نیویارک تایمز واکنش نشان داد.

این سفارت‌خانه در بیانیه‌ای این گزارش را که روسیه را به عنوان مغز متفکر کشتار نیروهای امریکایی در افغانستان معرفی کرده، حاوی «اتهامات بی‌اساس و بی‌نام» خوانده‌است.

سفارت روسیه افزوده‌است که این گزارش به تهدیدات مستقیم برای جان کارمندان روسیه در سفارت‌های این کشور در واشنگتن و لندن منجر شده‌است.

منبع: سایت خبری افق

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *