خانه / تحلیل و یاداشت / اقتصادی / امسال تولیدات انگور در کشور به ۹۸۰ هزار تن می‌رسد

امسال تولیدات انگور در کشور به ۹۸۰ هزار تن می‌رسد

مسوولان در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری می‌گویند که امسال میزان تولید انگور در سراسر کشور به ۹۸۰ هزار متریک تن می‌رسد و باغ‌های انگور در حدود ۹۰ هزار هکتار زمین را دربر می‌گیرد. از این طریق سالانه افغانستان در حدود ۱۸۸ میلیون دالر درآمد می‌کند.

وزارت زراعت در خبرنامه ای گفته که بیش‌ترین انگور در کشور در ولایت‌های هرات، پروان، قندهار، کابل، غزنی، کاپیسا، بلخ جوزجان، فاریاب، قندوز، پکتیا و پکتیکا تولید می‌شود و ده‌ها هزار خانواده با مشغولیت در بخش انگورپروری، امرار معیشت می‌کنند و درآمد دارند.

این وزارت گفته که بر اساس آمار سال ۱۳۹۸ وزارت زراعت، آبیاری و مالداری میزان تولید انگور در سطح کشور در حدود یک میلیون ۱۱۲ هزار و ۹۲۷ متریک تن بود. در همین سال، باغ‌های انگور به حدود ۸۷ هزار ۵۳۹ هکتار می‌رسد.

وزارت زراعت می گوید که آمارهای به دست آمده از برداشت احتمالی انگور از ولایت‌های هرات، فاریاب و قندهار افزایش یافته است. بر اساس این آمارها، حاصلات انگور در ولایت هرات ۱۵ درصد و در فاریاب و قندهار، هر کدام ۱۰ درصد افزایش یافته است.

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات از افزایش ۱۵ درصدی انگور در این ولایت خبر می‌دهد. بشیر احمد، آمر امور زراعتی ولایت هرات می‌گوید: «امسال حاصلات انگور نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

او می‌گوید: «امسال خوشبختانه از نُه هزار هکتار باغ‌های انگور در ولایت هرات به اندازه ۱۴۰ هزار متریک تن انگور حاصل برداشت کردیم. بیش‌ترین باغ‌های انگور در ولسوالی‌های گلدره، انجیل، پشتون زرغون می‌باشد.»

آقای بشیر احمد در ادامه صحبت‌های خود افزود که حدود ۶۰ در‌صد انگور ولایت هرات به کشمش بدل می‌شود، ۴۰ درصد دیگر انگور، به بازار‌های محلی و سایر ولایت‌ها انتقال داده می‌شود.

در یک سروی که چند سال قبل صورت گرفته است نشان می‌دهد که ولایت هرات ۴۸ نوع انگور دارد. چند نوع آن فخری، آیته، لعل، شندوخانی و کشمشی از شهرت خاص برخوردار است. دارای کیفیت عالی و مزه‌ی خوش می‌باشد.

عبدالکبیر فرزام، رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت فاریاب نیز از افزایش ۱۰ درصد انگور این ولایت خبر می‌دهد و می‌گوید «بیش‌بینی‌های ما نشان می‌دهد که امسال انگور ولایت فاریاب ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. میزان تولید انگور در فاریاب سال گذشته در حدود ۶۳ هزار متریک تن بود امسال خوش‌بختانه افزایش یافته و به ۶۸ هزار متریک تن رسیده است.»

او افزود در ولایت فاریاب در حدود ۱۶ هزار هکتار باغ انگور وجود دارد و بیش‌ترین آن در ولسوالی‌های قیصار، دولت‌آباد، پشتون‌کوت، خواجه‌سبزپوش، المار و شیرین‌تگاب است.

در ولایت فاریاب در ولسوالی‌های قیصار، المار، خواجه‌سبزپوش، شیرین‌تگاب، پشتون‌کوت، دولت‌آباد و مرکز فاریاب شهر میمنه، تاکستان‌های انگور وجود دارد؛ اما بیش‌ترین تاکستان‌ها در ولسوالی‌های قیصار و شرین تگاب موقعیت دارد.

از سویی دیگر مسوولان در ریاست زراعت قندهار با ابراز اینکه برداشت محصولات انگور این ولایت ده درصد افزایش داشته، می‌گویند که امسال حاصلات انگور در این ولایت در حدود ۲۷۳ هزار و ۶۰ متریک تن می‌رسد و در حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ‌های انگور در این ولایت احداث شده است.

در قندهار بیش‌ترین انگور در ولسوالی‌های پنجوایی، ژری، دامان، دند، ارغنداب، معروف، خاکریز، میوند، بولدک، ارغستان، نیش و مرکز تولید می‌شود و دارای کیفیت عالی و مزه خاص برخوردار است. از جمله انواع مختلف انگور در این ولایت (توران، ایته و شندوخانی) از شهرت خاص برخوردار اند.

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان از کاهش ۲۵ درصدی حاصلات انگور در این ولایت خبر می‌دهد.

عبدالوهاب خیرزاد رییس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت پروان در مورد کاهش حاصلات انگور می‌گوید: «امسال باغداران ولایت پروان نسبت سیلاب‌های شدید و ریزش باران و ژاله نتوانسته‌اند مانند سال‌های قبل حاصلات خوب از تاک‌های انگورشان به دست بیاورند.»

آقای خیرزاد در ادامه افزود که ساحات کشت و رشد باغ‌های انگور در ولایت پروان به شش هزار و ۵۷۵ هکتار زمین می‌رسد. که حاصلات انگور امسال ولایت پروان به ۵۷ هزار متریک تن می‌رسد.

پروان در حدود ۷۵ هزار هکتار زمین‌های زراعتی دارد که انگور، توت، گندم، کچالو، جواری و لوبیا از حاصلات مهم آن می‌باشد. هم‌چنان توت و انگور پروان از شهرت خاص برخوردار است.

انگور از شمار محصولات عمده‌ی زراعتی افغانستان است که در اکثر ولایت‌های کشور رشد می‌کند و حاصل خوب می‌دهد. بیش‌ترین انگور در ولایت‌های قندهار، کابل، هرات، غزنی، کاپیسا، بلخ، جوزجان، فاریاب، قندوز، پکتیا، پکتیکا و پروان رشد می‌کند و حاصل می‌دهد.

خوش‌نام‌ترین انگورهایی که در بازار‌های داخلی و خارجی شهرت دارند، عبارت از کشمشی گردک، کشمش شندوخانی، طایفی، حسینی و آیته‌ هستند که تجارت خوب نیز دارد. این انگورها دارای کیفیت خوب و کمیت فراوان است. تولید این انگورهای خوش‌طمع در افغانستان، ارگانیک می‌باشد.

منبع: سایت خبری آوا

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و توسعه توسط WatanTech