خانه / انتخابات 98 و صلح / اسپر: ترامپ برای اقدام نظامی علیه ایران «اختیار قانونی» دارد

اسپر: ترامپ برای اقدام نظامی علیه ایران «اختیار قانونی» دارد

 مارک اسپر؛ وزیر دفاع امریکا می‌گوید که رییس‌جمهوری این کشور اختیار قانونی هدف قرار دادن ایران و هم‌پیمانان ایران را دارد.آقای اسپر در گفتگویی با رادیوی ملی امریکا (NRP) گفته‌است که در دولت امریکا در مورد لزوم هدف قرار دادن قاسم سلیمانی؛ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، اتفاق نظر وجود داشته‌است.

او گفته‌است: «ایران مسوول نیروهای نیابتی خود است و ما حق قانونی خود می‌دانیم که در جایی که از نظر قانونی در دسترس و مناسب باشد، از خود دفاع کنیم و اقداماتی را انجام دهیم تا آن نائبان را برای اقداماتشان مورد بازخواست قرار دهیم.»

مارک اسپر با استناد به ماده ۲ از قانون اساسی امریکا گفت که رییس‌جمهوری امریکا حق حمله به ایران را داشته است. این ماده به رییس‌جمهور امریکا این اختیار و قدرت را می‌دهد که در شرایط حمله به امریکا، قلمرو یا دارایی‌های این کشور یا نیروهای مسلح، به صورت یک‌جانبه وارد اقدام نظامی شود.

این مقام پنتاگون تصریح کرد که ترامپ همچنین طبق قانون «اختیارات استفاده از نیروی نظامی» که کنگره بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به تصویب درآورد، حق حمله به ایران را داشته‌است.

او بار دیگر با دفاع از تصمیم ترامپ برای کشتن قاسم سلیمانی اضافه کرد که این فرمانده ایرانی یک «هدف اجتناب‌ناپذیر» بوده‌است. او گفت: «بر اساس آنچه او انجام داده بود و آنچه برای انجامش برنامه‌ریزی می‌کرد، اتفاق نظر کامل وجود داشت.»

منبع: سایت خبری افق

#انتهای_پیام

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *